Home » 2021 » listopad » 14

Daily Archives: 14 listopada 2021

WYCIECZKA DO POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO

11 października 2021 r. w grupie 0E odbyła się przyrodnicza wycieczka w kierunku Poleskiego Parku Narodowego, znajdującego się w miejscowości Urszulin. Przedszkolna eskapada wypełniona była zarówno dobrą zabawą jak i zajęciami edukacyjnymi. Dzieci miały okazję zobaczyć muzeum Poleskiego Parku Narodowego, w którym znajduje się mini „skansen”, a także sale wypełnione podobiznami:  ptaków, ssaków, gadów różnego rodzaju – przebywające na terenie parku, ale także naszego kraju. Przewodnik przekazywał dzieciom wiedzę w sposób przyjazny, one natomiast wykazały się błyskotliwością i mądrością podczas odpowiedzi na postawione pytania.

Druga część wycieczki to spacer po przyrodniczo-jesiennym raju. W centrum znajdował się Dąb Dominik, którym dzieci były oczarowane. Kolejną atrakcją było rozpalenie ogniska i samodzielne pieczone kiełbaski, które okazało się jeszcze lepszym pretekstem do integracji zespołu klasowego, a także gry i zabawy na miejscowym placu zabaw, umieszczonym w wąwozie.

Koniec wycieczki zakończyło pamiątkowe zdjęcie i szczęśliwy powrót.  Atrakcja została zaplanowana przez przez rodziców i organizatorów. Opiekę sprawowały wychowawczynie: pani Jakubaszek i pani Kuśpit.