Home » 2021 » listopad » 01

Daily Archives: 1 listopada 2021

Wycieczka na „Ranczo Arka”

6. października dzieci z grupy 0A, 0B, 0C oraz klasy 1 f wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Ranczo Arka” znajdującego się w malowniczej wsi Serniki.  Był to czynny wypoczynek z wieloma atrakcjami. Dzieci miały okazję obejrzeć, a nawet pogłaskać niektóre zwierzęta. Poznały o nich wiele ciekawostek, a także zasady bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami. Atrakcją dla dzieci były: młode króliczki, kozy, owce, konie i kuce, lisy srebrzyste, lamy, alpaki, strusie, emu, wąż boa, surykatki, jeżozwierze, muflony, daniele, renifery i inne. Sporą sensację wzbudził wyjątkowy i jedyny w Polsce zebroń, czyli połączenie klaczy z zebrą oraz cechujące się długimi rogami i kudłatą sierścią bydło rasy scottish highland zwane u nas szkockim bydłem górskim.

Ponadto były zabawy na  placu zabaw, skoki na trampolinie, przejażdżka kolejką wąskotorową oraz wagonikami ciągniętymi przez traktorek. Na koniec było ognisko i pieczone kiełbaski oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.