Home » 2021 » maj » 22

Daily Archives: 22 maja 2021

Jest taki dzień

Dzień 18 maja w naszej szkole to dzień wyjątkowy. Właśnie tego dnia obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji dzieci z klas zerowych oddały hołd naszemu Wielkiemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. Uroczystość w zerówkach polegała na odśpiewaniu hymnu szkoły „Nie zastąpi Ciebie nikt” sławiącego czyny i niezwykłą osobowość Patrona. Na zajęciach dzieci zdobyły wiele informacji biograficznych o Papieżu. Atrakcją były ciekawe działania „zerówkowiczów”, takie jak: quizy,oglądanie ilustracji i pamiątek w Izbie Tradycji Szkoły,czytanie książek: „Owieczka Czwóreczka i Patron szkoły” , „O Karolku, który zadziwił świat” oraz prelekcja filmów. Mali wykonawcy śpiewali znaną pieśń „Barka” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre.Niezwykłym symbolem pamięci o tak wyjątkowej osobie jest drzewo w naszym szkolnym ogrodzie, zasadzone na pamiątkę śmierci Papieża Jana Pawła II i rosnące krzewy bukszpanu uformowane w kształcie napisu JP II, które dzieci z zainteresowaniem oglądały. Z okazji tego niezwykłego dnia powstało również bardzo dużo prac plastycznych o naszym Patronie. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci jako dzień wspaniały i wzruszający.