Home » 2020 » listopad » 30

Daily Archives: 30 listopada 2020

,,Hokus –pokus, czary mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.’’

27 listopada w oddziałach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowano  andrzejki.

Według dawnych wierzeń noc z 29 na 30 listopada  miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Dzieci poznały historię życia św. Andrzeja i różne zwyczaje andrzejkowe.

Ten dzień był czasem radosnych zabaw i wróżb, w  których przedszkolaki mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, kodowania symboli andrzejkowych.

Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Gorączkowo czekały na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z grupy zmieni stan cywilny, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Wszyscy wspaniale się bawili, a przepowiadana przyszłość zawsze może się spełnić.

Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.