Home » 2020 » wrzesień » 18

Daily Archives: 18 września 2020

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

W naszych oddziałach przedszkolnych  tego dnia powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki oraz drzewko talentów. Nie obyło się bez kodowania, kolorowania, wyklejania, układania oraz zabaw z aplikacją Quiwer, która ożywia i nadaje trójwymiarowe kształty kolorowankom.

Dzień Kropki to doskonała okazja, aby  pobudzić młodych artystów do aktywności oraz porozmawiać z dziećmi na temat ich talentów.

Przecież każdy z nas ma w sobie ukryty talent! Trzeba mieć tylko odwagę, aby zaprezentować go światu.