Home » 2018 » październik » 24

Daily Archives: 24 października 2018

Owocna wizyta przedszkolaków w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W pierwszych dniach października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęcznej przy ulicy Jaśminowej gościła dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Pracownicy biblioteki zorganizowali warsztaty z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci rozmawiały na temat polskich symboli narodowych i ich znaczenia dla każdego, nawet małego Polaka. Poznały sylwetkę Józefa Piłsudskiego i dowiedziały się o nim wielu ciekawostek, np. o tym, że bardzo lubił zwierzęta i czekoladę. Następnie wykonały piękne biało – czerwone kotyliony. Na zakończenie uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali piosenkę „Jestem Polakiem”.

Obchody Dnia Bezpiecznego Komputera

12 października oddziały przedszkolne aktywnie włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Komputera. Uczniowie między innymi uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem z komputera oraz Internetu. Wysłuchały opowiadania o chłopcu, który zbyt dużo czasu spędzał, grając w gry komputerowe. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się po wirtualnym świecie. Nie obyło się bez „burzy mózgów” na temat korzyści płynących z serfowania w sieci. Znalazła się również chwilka na skorzystanie z tabletów, co stało się okazją do przekonania się, że istnieję również ciekawe i rozwijające gry oraz aplikacje.

Przedszkolaki życzą bezpiecznego serfowania oraz mądrego i rozsądnego korzystania z dóbr technologicznych.