Zakończenie Roku Szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych

Dzień 18. czerwca zapadnie w pamięci wszystkich przedszkolaków, bowiem w tym dniu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Zakończenie Roku Szkolnego. Swoją edukację przedszkolną ukończyły kolejne dzieci, które już po wakacjach będą uczęszczały do pierwszej klasy. Rok szkolny był czasem szczególnym dla wszystkich 6- latków. Stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków.
Pomimo wielkiego wzruszenia i świadomości rozstania się ze swoimi koleżankami, kolegami oraz paniami, dzieci z ogromną radością wyczekują wakacji, głośno przy tym wyśpiewując: ,,Bo wakacji nadszedł czas, wiele przygód czeka nas…’’.

Na pamiątkę tego wydarzenia mali absolwenci otrzymali z rąk Dyrekcji pamiątkowe dyplomy i książki z życzeniami sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. 

MLECZNIE POD KASZTANAMI

Dnia 13.06. grupa ,,0e’’ odwiedziła ekologiczne gospodarstwo mleczne, specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego i przetwórstwie mleka. Tutaj, krowy od wiosny do jesieni wypasane są na łąkach, prowadzonych w sposób ekologiczny, bez żadnych nawozów chemicznych (tylko sam obornik). Zimą krowy karmione są, zebraną własnymi siłami sianokiszonką, sianem oraz słomą pochodzącą z ekologicznych pól. W ten sposób odżywione krowy dają najlepsze, najzdrowsze mleko!

Dzieci miały okazję poznać pracę gospodarzy  – państwa  Janowskich,  obejrzeć zaplecze gospodarcze i maszyny wykorzystywane podczas pracy w gospodarstwie oraz z bliska przyjrzeć się produkcji przetworów mlecznych, m.in.: serów, kefirów, jogurtów, masła.

Wszystkie ręce przedszkolaków były przydatne do pomocy podczas dojenia krowy oraz przy produkcji ekologicznych wyrobów. Wyjazd zakończył się ogniskiem oraz zdrowym i ekologicznym poczęstunkiem. Nie brakowało radosnych zabaw, śpiewów i tańców. Ponadto każdy został obdarowany przez gospodarzy solidną porcję zdrowego kefiru oraz świeżo wyrobionego sera.

BEZPIECZNE WAKACJE


7 czerwca mieliśmy przyjemność gościć mł. asp. Izabelę  Ziębę w naszych oddziałach przedszkolnych, która przypomniała nam zasady dotyczące bezpiecznych wakacji. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Policjantka omówiła z nimi różne aspekty bezpiecznych wakacji, w tym zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach, podczas podróży oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Po prezentacji udaliśmy się na miasteczko rowerowe, gdzie policjantka przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego. Razem przypomnieliśmy sobie o konieczności noszenia kasków podczas jazdy na rowerze oraz o znaczeniu sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Policjantka cierpliwie tłumaczyła każdą zasadę, a dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Wizyta policjantki była nie tylko edukacyjna, ale również pełna emocji i zabawy. Dzieci miały okazję nauczyć się wielu ważnych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa, a także miały możliwość spotkania się z lokalnym stróżem prawa, co było dla nich niezwykle ekscytującym doświadczeniem. Jesteśmy wdzięczni policjantce za poświęcony czas i cenne nauki, które
mogliśmy dzięki niej otrzymać.

Wycieczka do teatru.

Dnia 3 czerwca dzieci z gr 0 “E” i klasy 2 “A”  wybrały się na wycieczkę do teatru w Świdniku na spektakl pt.; “ Jaś i Małgosia”  w wykonaniu aktorów Opery Lubelskiej i Zespołu Baletowego. Ten klasyczny, pełen uroku spektakl, przeniósł dzieci w magiczny świat muzyki, śpiewu i tańca. Przedstawienie było  nie tylko doskonałą okazją do poznania kultury teatralnej, ale także wspaniałą zabawą, która rozwija wyobraźnię i wrażliwość artystyczną naszych małych widzów.

Warsztaty chemiczne

6 czerwca dzieci z gr 0 “E” miały możliwość uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach chemicznych, które zostały poprowadzone przez uczniów z klasy 8 ,,A” pod opieką Pani Wioletty Burzak. Uczniowie przygotowali ciekawe i różnorodne zajęcia, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Warsztaty prowadzone przez starszych uczniów to doskonała okazja, aby:

  • Rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
  • Budować pozytywne relacje między młodszymi i starszymi dziećmi.
  • Zainspirować przedszkolaków do nauki poprzez przykład starszych kolegów.
  • Promować wspólne działania i współpracę w społeczności szkolnej.

Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy co roku obchodzimy i przyrodę bardzo lubimy. Uczyć się na świeżym powietrzu to extra przygoda, bo zawsze panuje wspaniała pogoda. W tym roku od jogi zaczęliśmy, potem pająki odkryliśmy, patyki stworzyły figury geometryczne, a farby namalowały piękne obrazy przyrodnicze. Nauka na dworze to świetna sprawa i wszystkich serdecznie pozdrawia!

Spotkanie autorskie z panią Katarzyną Szymańską

4 czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Patrona – Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych miały niezwykłą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Katarzyną Szymańską, autorką książki „Owieczka Czwóreczka i Patron Szkoły”.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci z grupy 0a. Mali artyści z zaangażowaniem zaprezentowali jedną z przygód owieczki – spotkanie z patronem naszej szkoły. Następnie Pani Katarzyna Szymańska opowiedziała o tym, jak Owieczka Czwóreczka znalazła się w naszej szkole. Autorka rozmawiała także z dziećmi o tym, kim jest patron szkoły i kto może nim zostać. Dzięki tej rozmowie, najmłodsi uczniowie mogli lepiej zrozumieć, dlaczego Papież Jan Paweł II jest dla nas tak ważną postacią i jakie wartości reprezentuje.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za przyjęcie naszego zaproszenia i uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dnia. Dzięki Pani obecności, Święto Patrona nabrało jeszcze większego znaczenia i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

Dyżury wakacyjne Przedszkoli Publicznych/Oddziałów przedszkolnych w szkołach w Łęcznej w roku szkolnym 2023/2024

Dyżury wakacyjne Przedszkoli Publicznych/Oddziałów przedszkolnych w szkołach w Łęcznej w roku szkolnym 2023/2024.

Drodzy Rodzice,
Ruszyły zapisy na dyżury wakacyjne do przedszkoli publicznych/oddziałów przedszkolnych w szkołach, zgodnie z obowiązującym Regulaminem dyżurów wakacyjnych Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Łęczna dostępnych w każdej placówce.
Zapisów na dyżur wakacyjny dokonujemy w następujący sposób:
 ze strony internetowej przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole lub bezpośrednio w placówce pobieramy Kartę zgłoszenia na dyżur letni,
 wypełniona Kartę składamy w wybranym przedszkolu/ oddziale przedszkolnym w szkołach w terminie do 14 czerwca 2024 roku,
 dodatkowe informacje dotyczące dyżurów można uzyskać w każdej placówce
przedszkolnej. Przypominamy, że Dyżur wakacyjny skierowany jest przede wszystkim do rodziców
pracujących, którzy nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom w warunkach domowych.
 Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Nr LXXIX/436/2023 z dnia 28 listopada 2023r.
wysokość opłaty za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń za Przedszkole, realizowaną po czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1,30 zł.
 Dzienna stawka żywieniowa wynosi 9 zł i nie podlega odpisom w przypadku nieobecności dziecka.
 Opłaty za dyżur dokonujemy z góry najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem dyżuru,
zgodnie z zadeklarowanym w Karcie zgłoszenia czasem pobytu dziecka na numer konta bankowego podany w karcie zgłoszenia.

DYŻURY WAKACYJNE W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH/ODDZIAŁACH
PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024:

Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej: 01.07.2024r. – 15.07.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej: 16.07.2024r. – 31.07.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej: 01.08.2024r. – 14.08.2024r.
Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej: 16.08.2024r. – 30.08.2024r.
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej: 01.07.2024r. – 31.07.2024r.
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej: 01.08.2024r. – 30.08.2024r.

Zarządzenie Dyrektora

Regulamin dyżuru wakacyjnego

Karta zgłoszenia

Upoważnienie- dyżur

 

NASZE SUKCESY

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w działaniach ekologicznych na rzecz najbliższego środowiska.  Z tej okazji nasi zerówkowicze wzięli udział w I Gminnym  Konkursie Plastycznym „Ziemia moja planeta” organizowanym przez oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań o tematyce ekologii oraz uświadomienie konieczności dbania o środowisko.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych podopiecznych:

I miejsce  Laura Olejniczak z grupy 0C

II miejsce Bartłomiej Kaliski z grupy 0C

Wyróżnienie Hanna Świerczyńska z grupy 0A

Serdecznie gratulujemy!

Święto Konstytucji 3 maja

26 kwietnia odbył się apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 maja. Jego głównym celem było kształtowanie poczucia przynależności do narodu oraz propagowanie postaw patriotycznych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały patriotycznych wierszy w wykonaniu grupy 0C oraz wspólnie odśpiewały hymn. Na zakończenie śpiewając piosenkę i unosząc flagi biało- czerwone wszyscy wzięli udział w pochodzie korytarzami szkoły pokazując dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Pielęgnujmy wiedzę na temat polskiej tożsamości oraz symboli narodowych i wywieśmy Biało- Czerwoną podczas majowych świąt!