Start

Czy w domu może wybuchnąć wulkan? Czy skorupkę jajka da się rozpuścić? Czy kwiaty są magiczne?

Mali Naukowcy - Wybuchowcy to uczniowie oddziału przedszkolnego 6-latków z grupy ,,OA’’, którzy przez cały rok szkolny szukali odpowiedzi na wiele pytań dotyczących otaczającej rzeczywistości oraz zjawisk zachodzących w przyrodzie. Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem  dążyli do uzyskania odpowiedzi poprzez doświadczenia, dziecięce eksperymentowanie, poznawanie wieloma zmysłami, badania.

Wspólnie udało się stworzyć małą domową oczyszczalnię wody oraz hodowlę grzyba pleśni do celów badawczych. Uczniowie poznali procesy towarzyszące trzem stanom skupienia, wiedzą, że woda to także lód, śnieg i para z czajnika. Zerówkowicze znają zastosowanie kwasów i zasad - w razie uporczywego brudu i plam podpowiedzą, że najlepsze są ocet, soda i sok z cytryny. Przekonali się, że oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa, wykonując doświadczenia dotyczące gęstości cieczy. 6 - latki potrafią stowrzyć tęczę w przydomowym ogródku, napompować balon bez dmuchania ustami oraz nadać tajną wiadomość przy użyciu sympatycznego atramentu.

Zerówkowicze z grupy ,,OA’’ z ogromną chęcią podejmowali zadania, czerpiąc wiele radości z poszukiwań, aktywnie i świadomie uczestniczyli w procesie uczenia się poprzez zabawę w małych naukowców.

Założone cele innowacji pedagogicznej zostały w pełni osiągnięte.

Opr. Małgorzata Kościarz, Magda Roczon, Wioleta Wójtowicz

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

NASZE SUKCESY

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.