images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Jak trudno uczniom sięgnąć po lektury, wiedzą przede wszystkim poloniści. A może pozwolić młodym ludziom wybrać sobie książkę spoza kanonu lektur… Z takim właśnie projektem zmierzyli się uczniowie klasy V a.

Piątoklasiści mieli wybrać utwór, który przeczytali, następnie zachęcić do jego przeczytania kolegów i koleżanki. Uczniowie mogli pracować indywidualnie lub w małych grupach. Przygotowali plakaty, prezentacje, a co najważniejsze wystąpili przed klasą. Okazało się, że popularnością wśród młodzieży nadal cieszy się seria książek o Harrym Potterze. Pojawiły się również utwory z kanonu lektur uzupełniających („Ania z Zielonego Wzgórza”, „Stary człowiek i morze”, „Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło”) oraz książki dla dzieci i młodzieży („Dumbo”, „Buba! Ty łobuziaku”, „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”, „Baśniobór”, „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Mama zawsze wraca”). Każda praca została oceniona i nagrodzona brawami.

Opr. Edyta Gwarda

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.