Start

„Gra w szachy przypomina wpatrywanie się w bezkresny ocean,
gra w warcaby – spoglądanie w głąb bezdennej studni”
Marion F. Tinsley

Już po raz trzeci 10 i 16 marca 2021r.w świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy    i szachowy.  Celem turnieju jest popularyzacja wśród uczniów tej królewskiej gry oraz nauka rywalizacji, pójścia na kompromis, a także aktywnego spędzania czasu wolnego. Do rozgrywek warcabowych przystąpiło 24 zawodników, a do szachowych 12, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I oraz klasy II i III.  Zarówno zmagania warcabowe jak i szachowe przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Emocji na sali gry nie brakowało, chociaż rozgrywki prowadzone były w kręgu amatorów. W sumie rozegrano 30 pojedynków, z których kilka było emocjonujących od pierwszego do ostatniego ruchu. I tak mistrzem warcabowym i szachowym w kategorii klas drugich i trzecich został Miłosz Słomiany z kl. IId. Mistrzem szachowym klas pierwszych okazał się Aleksander Abramczuk z kl. Ie,  zaś mistrzynią warcabową klas pierwszych została Elena Sagan z kl. Ib. Kolejne miejsca  zajęli:

Warcaby:

• II miejsce  -  Olaf Sędłak kl. Ia,  Adam Kanaszewski kl. IIe
  • III miejsce – Mateusz Krępecki kl. Ia, Stanisław Matuszwski kl. IIb

Szachy:

• II miejsce – Krzysztof Heba kl. Ib,   Hanna Lachowska kl. IIIb
  • III miejsce – Bartosz Targoński kl. Ic,   Jan Orabczuk kl. IId

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundował Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za waleczność, a sponsorowi za wsparcie finansowe.

Organizatorzy: M. Mizur-Lachowska, W. Samborska.