Start

Święta Bożego Narodzenia są radosnym przeżyciem. Sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Czekamy na Boże Narodzenie”.


Jasełka 2020 - klasa I A

W grudniu klasa I A realizowała projekt, podczas którego uczniowie omawiali zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z pomocą swoich kochanych rodziców wykonywały ozdoby świąteczne, dekoracje,  uczyły się kolęd. Uwieńczeniem projektu była nietypowa w tym roku klasowa Wigilia. W piątek po lekcjach uczniowie klasy I A spotkali się ponownie by razem świętować. Wigilia w naszej klasie rozpoczęła się bardzo tradycyjnie od przeczytania fragmentu z Pisma  Świętego, złożenia życzeń oraz dzielenia się serdecznością i życzliwością, czego symbolem jest opłatek. Następnie uczniowie bawili się podczas konkurencji zbierania prezentów, quizie kolęd oraz w kalamburach świątecznych. Na koniec spotkania wszyscy obejrzeliśmy JASEŁKA 2020. Wirtualne przedstawienie okazało się równie interesujące! Dzieci z zaangażowaniem odgrywały swoje role, przekazując przesłanie o tajemniczym wydarzeniu w Betlejem. 

Zapraszamy wszystkich do oglądania Jasełek przygotowanych przez uczniów z klasy I A. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie przygotuje Was do przeżywania tych niezwykłych Świąt Bożego Narodzenia. Niech pokój i miłość zagości w naszych sercach i rodzinach. Życzymy zdrowych i szczęśliwych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym nowym 2021 roku - niech będzie radośniejszy od poprzedniego!


 

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie - klasa III c

 Święta Bożego Narodzenia są radosnym przeżyciem. Sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Uczniowie kl. 3 C wzięli udział w projekcie edukacyjnym: „Czekamy na Boże Narodzenie”, którego głównym celem było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Realizując zadania uczniowie: poznali tradycje, symbole i zwyczaje świąteczne w Polsce i na świecie, wykonali kartki świąteczne samodzielnie redagując życzenia. Chętni trzecioklasiści wzięli udział w szkolnym Konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Omówiliśmy również zasady savoir-vivre’u przy stole, różnicę pomiędzy kolędą i pastorałką. Nie zabrakło oprawy muzycznej w wykonaniu uczniów. 

Dziękuję za zaangażowanie. Zachęcam do obejrzenia krótkiej prezentacji oraz wysłuchania kolęd w wykonaniu utalentowanych uczniów.

A. Krępecka


 

Czekamy na Boże Narodzenie - projekt klasy I b i I e

 Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Dlatego wspólnie z uczniami klasy I b i klasy I e postanowiliśmy ten czas maksymalnie i świadomie wykorzystać, proponując ciekawe zadania, umożliwiające lepsze przeżywanie okresu przedświątecznego. Projekt realizowano przez 2 tygodnie poprzedzające święta.

Cele przedsięwzięcia to:
- poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia,
- wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie zdolności muzycznych i manualnych,
- kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć.

Zajęcia prowadzone metodą projektu dały dzieciom dużo emocji i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach. Wysyłały zdjęcia prac, nagrań piosenek, kolęd, wierszy czy życzeń. Cele zostały osiągnięte - uczniowie pogłębili wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwinęły umiejętności i zdolności.
Rodzice również z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie, za co składamy serdeczne podziękowania. Bez ich wsparcia i pomocy w trakcie zdalnego nauczania, realizacja projektu nie byłaby możliwa. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu.


 

Wylosuj Anioła - klasa 3d

W tym roku uczniowie klasy 3 d chcieli sprawić trochę radości dzieciom chorym na raka, wysyłając kartkę z życzeniami świątecznymi.  Akcję „Wylosuj Anioła” zainicjowała fundacja „Gdy Liczy się Czas”. Od kilku lat dzieci z oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymywały kartki od swoich rówieśników. W tym roku pandemia stała się przeszkodą w wysyłaniu kartek w sposób tradycyjny czyli drogą pocztową. Trzecioklasiści poradzili sobie jednak w tej trudnej sytuacji: samodzielnie wykonali kartki, napisali życzenia, sfotografowali je i błyskawicznie dotarły one do chorych dzieci drogą elektroniczną. E-maile z życzeniami płynącymi prosto z serca  były na pewno miłą niespodzianką. 

Opr. Anna Stacharska

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.