images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 1B oraz 1E biorą udział w projekcie: „Działaj z ImPETem”. We wrześniu pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami recyklingu.

Zabawy nie było końca - reguła najpierw odkręć, potem opróżnij, następnie zgnieć i wyrzuć do żółtego kosza przypadła im do gustu. Od pierwszej lekcji z cyklu ,,Działaj z ImPETem” uczniowie pilnują, aby wszyscy stosowali się do tych zasad. Ułatwić segregację butelek PET ma śmieciarka Miecia, którą wspólnie złożyli z papierowych puzzli i umieścili na samodzielnie wykonanym żółtym pudełku :) Dodatkowo uczniowie z klasy 1E wykonali karty pracy, dotyczące prawidłowej segregacji śmieci a uczniowie z klasy 1b wymyślili swoje hasło do projektu Działaj z ImPETem, które brzmi:

KLASA 1B FAJNA JEST, ZASADY RECYKLINGU ZNA
ŚMIECIARKĘ MIECIĘ TEŻ I DZIAŁA Z IMPETEM
BY DBAĆ O NASZĄ PLANETĘ,
ABY SAMA NIE STAŁA SIĘ ŚMIECIEM!

Kolejnym działaniem było stworzenie kącika w klasie, w którym zostało umieszczone żółte pudełko i plakaty z zasadami recyklingu. Następnie uczniowie wykonali zadania on-line w Rysunkach Google na platformie Classroom. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu rebusów i utrwaleniu zasad recyklingu.

Klasa 1B i 1E działają z ImPETem, bo dbają o naszą planetę 😊

Zachęcamy do obejrzenia filmu. - link do filmu...

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.