Start

Klasa 1a uczestniczyła w jesienno-zimowym etapie projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Warto podkreślić, że projekt objęty jest honorowym patronatem pierwszej damy – Agaty Kornhauser-Dudy.

Celem projektu była m.in.  nauka zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Projekt składał się z kilku części. Podczas zajęć poznaliśmy różne owoce i warzywa. Dowiedzieliśmy się, jaką  mają wartość odżywczą i jaką rolę odgrywają w codziennej diecie.

Kolejnym etapem projektu były zajęcia na temat cukru. Przeprowadziliśmy doświadczenie, obrazujące ile cukru mieści się w szklance napoju gazowanego. Poznaliśmy historię misia, który nie mieścił się w drzwiach, ponieważ zjadł za dużo słodyczy.  Dowiedzieliśmy  się, że cukier szkodzi nie tylko naszym zębom, ale negatywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie,  zachowanie, a nawet  naukę. Nie zabrakło również owocowych zgadywanek i zabaw ruchowych, m.in. w ,,sałatkę jarzynową”. Dzieci nauczyły się robić zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki.

Na podsumowanie naszych działań przygotowaliśmy plakaty promujące zdrową żywność  oraz pyszne, zdrowe przekąski.

Pamiętaliśmy również o edukacji naszych rodziców. Każdy z nich dostał ulotki promujące zdrowe nawyki żywieniowe w rodzinie.

Zachęcamy wszystkich  do obejrzenia  galerii zdjęć.

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.