Start

11 listopada czyli Święto Niepodległości to w naszej szkole barwne, wesołe wydarzenie, które pozwala na budzenie u uczniów patriotycznych postaw, poczucia przynależności do narodowej wspólnoty oraz ciekawości do poznawania  historii własnego kraju.

Nauczyciele podejmują  różnorodne działania i  proponują interesujące, kreatywne formy aktywności. Są więc zajęcia edukacyjne dotyczące historii naszego kraju, dyskusje na godzinach wychowawczych, happeningi, konkursy, wspólne śpiewanie hymnu i pieśni patriotycznych, realizacje projektów.

Tegoroczna sytuacja epidemiczna bardzo utrudniła wspólne świętowanie 102 rocznicy odzyskania niepodległości jednak nie przeszkodziła w realizacji zaplanowanych projektów. Niektóre z nich, z uwagi na planowane przejście od 9 listopada na tryb zdalny, odbyły się wcześniej. Tradycyjnie już wszystkie dzieci z klas 0-3 wykonywały kotyliony i inne patriotyczne gadżety, uczyły się hymnu, poznawały nasz kraj i jego historię w grach edukacyjnych, prezentacjach i zabawach. Nie zabrakło też  zajęć związanych z poznawaniem Małej Ojczyzny i  historii szkoły. Kulminacyjnym punktem w realizacji projektów były klasowe uroczystości z artystycznymi występami i wspólnym śpiewaniem hymnu. Klasy 1-3 zaśpiewały go  o godzinie 11.11 dnia 6 listopada, natomiast przedszkolaki, jako  jedyni uczestnicy zajęć stacjonarnych w szkole, wspólnie z dyrekcją odśpiewały hymn 10 listopada włączając się tym samym w ministerialny projekt „Szkoła do hymnu”.

Starsi uczniowie, z uwagi na zdalną naukę, nie mogli uczestniczyć w tegorocznych obchodach. Temat odzyskania niepodległości włączony został do cyklicznych spotkań online z wychowawcami. Uczniowie mogli też sprawdzić się w rozwiązywaniu historycznych zagadek w wirtualnym Eskape roomie pt. „Dzień Niepodległości”.

 

 

 Oddziały przedszkolne

 

 

Klasy I - III

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.