images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Jednym z głównych zadań Klubu „Wiewiórka” jest  popularyzacja wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania się.

W związku z tym dzieci z klasy III c podjęły działania mające na celu przypomnienie o tym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie  witamin w codziennej diecie. Na korytarzu naszej szkoły zamieściły wykonane przez siebie plakaty,  ukazujące w jakich produktach jest najwięcej witamin i jakie są skutki ich niedoboru. Przyniosły również różnego rodzaju warzywa i owoce, które oprócz witamin A, B, C, D, E, K  zawierają także dużo składników mineralnych takich jak: potas, sód, żelazo, magnez, wapń, fosfor, które są bardzo cenne dla naszego zdrowia. Dowiedziały się, że odkrywcą witamin był Polak – Kazimierz Funk, a nazwa „witamina” pochodzi od łacińskiego słowa „vita”,czyli „życie”. Układały rymowanki o witaminach i zdrowym stylu życia. Czytały przepisy na domowe lekarstwa, przygotowywane przez babcie i mamy na wzmocnienie organizmu i przeziębienie. Wykonały papierowe czapki kucharskie, które były ciekawym elementem zachęcającym do wspólnych działań o zdrowiu i wykonywania potraw z warzyw i owoców pod czujnym okiem rodziców w domu.

Zachęcamy  wszystkich do codziennej aktywności fizycznej, picia wody i aby w codziennej diecie znalazły się warzywa i owoce, gdyż jest to najskuteczniejszy sposób zapobiegania chorobom.

Opracowała Bożena Dudzicz

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.