images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

W związku ze szczytowym okresem zachorowań na grypę klasa Id i Ic przygotowała ciekawy projekt edukacyjny na temat sposobów zapobiegania grypie i przeziębieniom oraz leczenia ziołami.

Cały projekt podzielony był na moduły, w trakcie których dzieci spotkały się z panią pielęgniarką, recytowały wierszyki o ziołach, czytały z podziałem na role wiersz „Katar", zapoznały się z nazwami i wyglądem najbardziej znanych ziół polskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przygotowane stanowiska badawcze.
Dzieci przy pomocy mikroskopów i videomikroskopu badały cząstki roślin, nasiona, kwiaty i bulwy ziół i roślin leczniczych. Podzielone na grupy, pracowały nad gałązką logiczną, rozwiązując problem podany w tekście: „Jak chorował Elemelek, jak go leczą przyjaciele?”. Panie przygotowały także stanowisko do inhalacji ziołowych oraz część najatrakcyjniejszą dla dzieci - degustację zgromadzonych preparatów, świeżo parzonych herbatek ziołowych, miodu, preparatów pszczelich i wielu innych. Podsumowaniem było uzupełnianie zdań z lukami oraz wspólne śpiewanie piosenki ekologicznej „Cały świat jest naszym domem".

Opr. E. Żelechowska, M. Olech

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.