Start

11 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyła się XI Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu ”Trzymaj Formę”. Konkurs skierowany jest do uczniów  klas VI-VIII szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Starostwo Powiatowe i Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Łęcznej. Celem imprezy jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży poprzez promocję aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z zaburzeń stanu zdrowia, uzależnień i chorób współczesnej cywilizacji (nadwaga, anoreksja, bulimia).

Uczniowie poszczególnych szkół rywalizowali  w trzech kategoriach: wiedzy (rozwiązując test), sportowej oraz artystycznej (wykonując ozdoby choinkowe). Szkołę Podstawową nr 4 w Łęcznej  reprezentowały trzy uczennice pod opieką pani Agnieszki Kwiecińskiej: Gaia Gerosa z klasy VIII b, Natalia Powęzka  i Matylda Wójcik z klasy VIII a. W ostatecznej klasyfikacji zajęły II miejsce i otrzymały wspaniałe nagrody.

W konkursie plastycznym o tematyce prozdrowotnej: „Stop uzależnieniom”, „Wiem , co jem” i „Moja rodzina dba o zdrowie” prace naszych uczniów również zostały wysoko ocenione. W kategorii: plakat pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lech z klasy VII c, a drugie - Martyna Kaźmierczyk z klasy V b. Przyznano również 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Kwietniewska i Zuzanna Dowierciał z klasy IV a, Jakub Żurek z klasy V c oraz Amelia Wójciszyn z klasy V d. Oni również otrzymali nagrody.

Po zakończeniu konkursu wszyscy zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

opr. Agnieszka Kwiecińska

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MEN

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.