images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Uczniowie z naszej szkoły w czasie ferii zimowych brali udział w bezpłatnych warsztatach fotograficznych. W ramach zajęć uczestnicy poznali  obsługę zaawansowanych aparatów fotograficznych: Nikon D500, D90, D40X oraz z lustrzanką  Canon EOS 400D.

Dużą atrakcją dla uczniów była wizyta w Centrum Kultury w Łęcznej, gdzie z dyr. Eugeniuszem Misiewiczem  zwiedzili  wystawę fotograficzną pt. „Łęczna i łęcznianie. Czas wojny i okupacji” oraz pokonkursową wystawę Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Świąteczne (przy)smaki".

Sporządzenie dokumentacji fotograficznej Łęcznej, w tym również fotografowanie Starego Miasta i Podzamcza, było głównym celem warsztatów. Uczniowie zwiedzili też wystawę fotografii pt. „Osiedle Samsonowicza gdyby było nowe…” w Osiedlowym Domu Kultury.

W drugim dniu zajęć uczestnicy warsztatów udali się na wycieczkę do Lublina, gdzie fotografowali zabytki Starego Miasta. Zwiedzali również wystawy  w  Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza, klasztorze Dominikanów oraz  wystawę fotografii czarno-białej Jerzego Lewczyńskiego (1924-2014) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego.  Zajęcia w Lublinie odbyły się we współpracy z Panami: Grzegorzem Pawlakiem i Krzysztofem anin Kuzko - członkami Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na zakończenie odbyło się spotkanie w pracowni komputerowej, podczas którego uczniowie dokonali obróbki swoich prac. Każdy z nich miał również okazję wykonać zdjęcia w szkolnym atelier.  Wybrane zostały najlepsze prace na konkurs fotograficzny pt. "Ferie 2020 z fotografią" zorganizowany dla uczestników warsztatów.

W okresie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się również dwudniowe zajęcia warsztatowe z kodowania i robotyki. Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z zagadnieniem programowania. Poznali środowisko Scratch’a, szybko nauczyli się zmieniać postać duszka i poruszać nim oraz dodawać różne tła. Stworzyli interaktywne animacje, proste gry, a także ciekawe historyjki. Zapoznali się z robotami: LofiRobot, Dash i Dot oraz Mbot. Mieli okazję  sterować i programować roboty przy użyciu aplikacji: Makeblock, mBlockly, Go, Path i Blockly.

Zajęcia zorganizowali: G. Iwanek i W. Muszyński.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.