images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Mikołaju nasz, co dla nas masz?

Jak każdego roku 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci zapukał Św. Mikołaj. Oczywiście odwiedził także klasę 1c i 1d , bo w tych klasach są sami grzeczni  uczniowie. Przyszedł osobiście  albo w tajemniczy sposób podrzucił prezenty. Niektórzy nawet widzieli jak pospiesznie wychodził ze szkoły, bo spieszył się do innych dzieci. Przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty. Oj, opłaciło się słuchać pani i rodziców!

Opr. M. Olech, E. Żelechowska

„Mikołaj o Tobie nie zapomni”

Klasa 6c włączyła się w akcję „Mikołaj o Tobie nie zapomni” prowadzoną w parafii św. Barbary w Łęcznej. Była to inicjatywa uczniów, jak również ich rodziców. Przygotowano paczki dla trójki dzieci, a prezenty zostały dostarczone do świetlicy parafialnej.

„Mikołajki” w Warszawie.

5 grudnia klasy uczniowie klas VIIA, B, C i VI A uczestniczyli w  wycieczce do Warszawy.  Był to edukacyjny  prezent „mikołajkowy” od rodziców. Program wyjazdu przewidywał kilkugodzinny pobyt w Centrum Nauki „Kopernik” oraz wizytę w „Manufakturze Cukierków”.

„Kopernik” zachwycił  nieograniczonymi możliwościami wykonywania doświadczeń, podczas których uczniowie  poznawali zjawiska fizyczne i chemiczne zachodzące we wszechświecie. Niewątpliwą atrakcją okazał się 20 minutowy spektakl, którego bohaterami były roboty.

Ciekawym miejscem okazała się również „Manufaktura Cukierków”, gdzie zaprezentowano proces powstawania słodyczy. W trakcie pokazu podkreślono, że wszystkie barwniki, których używa się w produkcji cukierków są pochodzenia roślinnego. Ciekawa i przyjemna praca cukiernika okazała się wymagającą pod względem siły fizycznej. Każdy z uczniów otrzymał lizaka i torebkę słodyczy.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.