Start

14 listopada to Światowy Dzień Czystego Powietrza i Walki ze Smogiem. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tak ważnym problemie jak SMOG.

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów ekologicznych w Polsce. Powietrze posiada ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z każdym oddechem wprowadzamy do płuc około pół litra powietrza, dlatego jego czystość jest bardzo ważna. Niestety, Polska należy do krajów, w których jakość powietrza jest niska. Na ten problem i sposób jego rozwiązania (w środowisku lokalnym i na miarę naszych możliwości) zwróciły uwagę uczennice klasy VIII a. W formie heppeningu, odwiedzając poszczególne klasy z transparentem „Walcz ze smogiem - on naszym wrogiem”, odczytały najistotniejsze wiadomości, dotyczące tematu smogu oraz walki z tym niewidzialnym wrogiem.


Akcje Zespołu ds. Promocji Zdrowia

Zespół ds. Promocji Zdrowia postanowił przypomnieć o tym temacie w nietypowy sposób. Dzieci z klas młodszych - Ic, Id, IIIb i IIId  przygotowały i wzięły udział w happeningu szkolnym pod hasłem ,,Walcz ze smogiem, on twoim wrogiem!” Odczytały treść odezwy do ludzi z prośbą o aktywną walkę z zanieczyszczaniem powietrza. W czarnych strojach i maskach antysmogowych przemaszerowały korytarzami naszej szkoły, skandując hasła z niesionych transparentów: ,,Narodzie, pomóż przyrodzie!”, czy ,, Środowisko ponad wszystko!”.

 Mamy nadzieję, że w ten sposób przypomnieliśmy uczniom naszej szkoły o wadze tego problemu i zainspirowaliśmy do dalszych, systematycznych działań na rzecz ochrony środowiska.

opr.  Ewa Żelechowska, Maria Olech

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MEN

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

,,AI Schools and Academy”
Innowacyjny program z zakresu sztucznej inteligencji.
Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.