images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Klasy pierwsze

W ramach  projektu pt. „Dar serca dla naszego Patrona Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy jego urodzin” pierwszoklasiści wysłuchali czytanej przez rodziców i nauczycieli opowieści Joanny Krzyżanek pt. "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem". Dzieci śledziły w niej dzieciństwo i młodość Papieża, uczestniczyły w jego trudnych wyborach oraz drodze do kapłaństwa. Klasy pierwsze z tej okazji wykonały w swoich salach lekcyjnych  bardzo ciekawe  gazetki ścienne. Prezentują one postać Papieża, jego pasje i zainteresowania  w różnych etapach  życia.

Opr.: Beata Słomka

Klasa 2 d

Klasa 2d realizuje projekt „Dar serca dla naszego Patrona Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin”. W październiku klasa 2d zrealizowała pierwsze zadanie projektu „Dar serca dla naszego Patrona Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin”. Mama Ignacego Grudki i mama Weroniki Guguły poświęciły swój czas, aby przybliżyć uczniom postać naszego patrona poprzez czytanie książki „Jak Karolek został papieżem” Joanny Krzyżanek. Z kolei zajęcia pt. JAN PAWEŁ II PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY, które zostały poprowadzone przez Panią Monikę Mazurkiewicz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęcznej pozwoliły w ciekawy sposób podsumować i utrwalić wiadomości dotyczące życia Jana Pawła II.

Klasa 3 d

W październiku uczniowie klasy III d wysłuchali czytanej przez rodziców opowieści Joanny Krzyżanek "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem". Dzieci poznały  historię życia Karola Wojtyły od momentu narodzin do 1978 roku, kiedy to został wybrany na papieża.

Kolejne rozdziały zachęcały do rozmów na temat niełatwego życia Karola.

Podsumowaniem zajęć był quiz przygotowany przez uczniów.

Przykładowe pytania:
1. Jak na imię miała mama Karola Wojtyły?
2. Czym zajmowała się pani Emilia matka Karola?
3. Kto nauczył Karolka pierwszych modlitw?
4. Podaj datę chrztu Karola.
5. Pod jakim numerem w księdze chrztu został zapisany mały Karol?
6. Jak nazywał się ulubiony ksiądz Karola-gimnazjalisty?
7. W jakiej sztuce Karol-licealista zagrał podwójną rolę?
8. Gdzie studiował Karol Wojtyła?
9. W którym roku Karol Wojtyła został księdzem?
10. W którym roku Karol Wojtyła został papieżem?
11. Co było debiutem prasowym Karola Wojtyły opublikowanym w piśmie ,,Niedzielny dzwon''?

Dnia 16 października, czyli w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uczniowie zapalili znicz pod ścianą pamięci.

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.