images/newsy/sp4/slajd/jubileusz1.gif

Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym Maryi. 25 października 2019 r., w przypadającym tygodniu misyjnym, w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się VI Archidiecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej.

Celem konkursu było: popularyzowanie walorów poezji religijnej, rozbudzanie u dzieci postawy twórczej, poszukującej prawdziwych wartości, rozwijanie zainteresowań literackich oraz promowanie młodych talentów. Tegoroczne hasło: „Maryja pierwsza misjonarka” nawiązywało do niesienia pomocy bliźnim, modlitwy za misje, ofiary, dzielenia się z innymi swoimi talentami. Maryja jako pierwsza misjonarka, Matka Boga i nasza, swoim życiem ukazuje i  uczy nas odkrywania tego piękna, jakie jest wśród nas.

Naszą szkołę reprezentowali:

a) w kategorii klas I – III:

• Helena Słowik III e  -  zajmując I miejsce,
  • Szymon Mazurkiewicz II c  – zajmując III miejsce,

b) w kategorii klas IV – VIII:

• Julia Książek VII c,
  • Natalia Zwolak VI c – zajmując III miejsce.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów, rozwijania swoich talentów,  dostrzegania potrzeby drugiego człowieka, niesienia pomocy m.in. poprzez udział w różnego rodzaju akcjach.

Opr. Teresa Okoń

MICROSOFT 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MOL NET+

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”
Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie
Program SuperKoderzy
Robotyka i programowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.