Wydarzenia w szkole

W dniu 18 maja 2018 r., w dzień urodzin Karola Wojtyły, społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona. Uroczystość poprzedziło przedstawienie pt. „Dobro zawsze wraca – podążamy śladami naszego Patrona”  zaprezentowane całej społeczności szkolnej w dniu 17 maja.  Głównym  punktem naszego świętowania był udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Barbary w Łęcznej. Na mszę udaliśmy się barwnym od parasolek pochodem na czele z pocztem sztandarowym szkoły. Mszy Świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Karol Madejek. Po uroczystym błogosławieństwie zgromadzeni mieli okazję ucałować relikwie świętego Jana Pawła II. Następie uczniowie wrócili do szkoły i spotkali się z wychowawcami na zajęciach, których  tematem były „Pasje, zainteresowania i ciekawostki z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Tradycje szkoły związane z patronem”. Delegacja uczniów wraz z dyrektorem Sławomirem Winiarskim złożyła kwiaty przy pomniku Papieża Polaka na Placu III Tysiąclecia w Łęcznej.

Słodkim i wartościowym  upominkiem w postaci cukierków z nadrukiem logo szkoły i cytatami  Jana Pawła II zakończyliśmy obchody Dnia Patrona.

W przedstawieniu udział wzięli:

  1. Kacper Zub VII b
  2. Mateusz Czupryn kl. VII b
  3. Julia Misztal kl. VII b
  4. Nikola Cieniuch kl. VI b
  5. Dominika Cygan Vel Wada kl. VII d
  6. Julia Pieniak kl. VI a
  7. Wiktoria Stadnicka kl. VII b
  8. Wiktoria Karbowniczek kl. VI a

 

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali: Monika Książek Murawska Barbara Woźnica, Katarzyna Kowal, Bożena Kozyra, Anna Bednarska, Andrzej Gawliński.

Zdjęcia wykonali: Julia Ciepałowicz kl. V c, Agata Plewik kl. V c

Operatorzy kamery: Sara Stec kl. V d, Aleksandra Zgierska kl. V c

 

Zdjęcia z przedstawienia

 

Udział we Mszy Świętej, zajęcia w szkole

 

 

Film z przedstawienia

 

  Link do filmu zaprezentowanego w tym materiale  - wejdź...

 

 

Film ze Mszy Świętej