Wydarzenia w szkole

Jednym z celów projektu Erasmus+ „Już dziś zaplanuj swój sukces” jest wspieranie młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. 24 kwietnia odbyły się w naszej szkole Targi Edukacyjne. Uczniowie klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z propozycjami następujących szkół średnich z powiatu i województwa:

- Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim;

- Liceum Ogólnokształcącego w Puchaczowie;

- Państwowej Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie;

- Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie;

- Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie;

- Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej;

- Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Przedstawiciele każdej placówki przygotowali szczegółowe informacje na temat aktualnej oferty edukacyjnej. Oprócz nauczycieli, przy każdym stanowisku znajdowali się również licealiści, którzy odpowiadali na pytania młodszych kolegów, a także chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i radami.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Impreza ta poszerzyła zakres działań w ramach preorientacji zawodowej podejmowanych w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęcznej i na stałe zagości w kalendarzu.