Wydarzenia w szkole

W okresie przedświątecznym  w naszej szkole odbył się  turniej zadaniowy dla uczniów klas IV-VI poświęcony zastosowaniu matematyki w kuchni. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas musiały wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności  do rozwiązania 12  zadań  dotyczących  praktycznego zastosowania matematyki w kuchni.

 

W wyniku zaciekłej rywalizacji najlepszymi drużynami okazały się:

  • w klasach czwartych- drużyna kl. IV D w składzie: Marta Grzegorczyk, Oliwia Strzemiecka, Nikodem Pierzchała.
  • w klasach piątych- drużyna kl. V B w składzie: Kinga Gugała, Wiktor Proć, Szymon Szymański. 
  • w klasach szóstych- drużyna kl. VI C w składzie: Mikołaj Jaszuk, Kacper Marcinek, Brajan Sarachin. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Dodatkowo  dla wszystkich uczniów klas czwartych  został ogłoszony konkurs "WIELKANOCNE WYPIEKI Z UŁAMKAMI ZWYKŁYMI". Zadanie  wchodzących w świat ułamków czwartoklasistów  polegało  na tym, żeby  przy okazji świątecznych wypieków znaleźć przepis na ciasto, w którym da się jak najwięcej składników zapisać w postaci ułamków zwykłych.

Zwycięzcą tego konkursu został  uczeń klasy IV A - Wiktor Mazurek. Drugie miejsce zajął uczeń kl. IVC - Kacper Głowienka, trzecie- Martyna Boś (kl.IVC) i Oliwier Fryt (kl.IVB).

 

Sponsorami nagród w tych  konkursach byli:

  • Międzyzakładowa Komisja NSZZ ”Solidarność” w Łęcznej,
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
  • Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans.

Na zdjęciach przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii.

opr. W. Grzegorczyk  i D. Pietrzycka