Wydarzenia w szkole

Dzień z kalendarza”

W bieżącym roku szkolnym wychowankowie świetlicy czyli grupa I z klasy IA ,IB, IE brali udział w projekcie pt. „Dzień z kalendarza”. Głównym celem zajęć było poznanie budowy kalendarza, dni tygodnia, nazw miesięcy, doskonalenie umiejętności korzystania z kalendarza, oraz poszerzenie wiedzy o otaczającym środowisku.

Nieodzownym elementem ich pracy był Kalendarz Świąt Nietypowych, który zawiera informacje na temat wielu mało znanych, aczkolwiek bardzo ważnych w niektórych krajach uroczystościach. Jak wynika z niego każdy dzień jest Świętem, dlatego dzieci wraz z wychowawczyniami zorganizowały i uczciły między innymi: Dzień Kundelka, Dzień Kredki, Dzień Jeża, Dzień Misia, Dzień Herbaty, Dzień Mikołaja, Dzień Listonosza, Dzień Dentysty, Dzień Cukiernika, Dzień Czarnego Kota, Dzień Dinozaura, Dzień Matematyki, Dzień Pandy, Dzień Wróbla, Dzień Morza.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w projekcie. Najbardziej podobały im się zajęcia z udziałem żywych zwierzątek i prace plastyczne z wykorzystaniem nietypowych materiałów.

Zajęcia organizowały wychowawczynie pani Elżbieta Karasińska i pani Justyna Jasińska.