Wydarzenia w szkole

Głównym tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego żywienia i wskazanie co mają zabierać do szkoły na drugie śniadanie. Na zajęciach uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu  zdrowego odżywiania i najnowszych zaleceń dietetyków. Pani Agnieszka zwróciła szczególną uwagę na skład kupowanych przez nich produktów w sklepach. Zaprezentowała i omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje nam siłę na cały dzień . Zachęciła uczniów do picia wody, która jako jedyna jest zdrowym napojem. Wyjaśniła problematykę zachorowań na  cukrzycę. Podkreśliła również jak  duże znaczenie ma aktywność fizyczna i w jaki sposób wpływa na spalanie naszych kalorii.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojego odżywiania.