Wydarzenia w szkole

Na dzieci czekali tam legendarna Esterka i piekarz Franek, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli genezę powstania tego wypieku. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii Lublina i poznać recepturę produkcji cebularzy. Zamieniając się w piekarzy sami wykonywali smaczne cebularze, poznając wiele tajników sztuki piekarskiej, kolejność wykonywania zadań i zasady współpracy. Wspaniała forma przekazu i angażowanie dzieci do zadań pozwoliły na fantastyczne spędzenie czasu, a degustacja cebularzy wprawiła wszystkich w niezły nastrój. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin, czyli Strefie Wysokich Lotów. Każdy uczestnik miał okazję sprawdzić swe siły i aktywność fizyczną na ścieżkach trampolinowych, trapezach, podestach do skakania i nie tylko. Wszyscy świetnie się bawili nie zauważając upływającego czasu. Był to dzień pełen wrażeń.

Opr. M. Hawrylak