Wydarzenia w szkole

11 czerwca odbył się pokaz ciekawych doświadczeń, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowały uczennice klasy 5c. Dziewczynki od dwóch lat uczestniczą w zajęciach rozwijających zainteresowania i kreatywność, na których rozwijają umiejętność przeprowadzania podstawowych czynności laboratoryjnych, uczą się obserwować oraz prawidłowo wnioskować.

Uczennice przedstawiły kilka prostych, ale bardzo ciekawych doświadczeń i wyjaśniły ich przebieg. Można było zobaczyć m.in.:

  • znikający barwnik
  • mydlane iglo
  • ciecz nienewtonowską
  • slime
  • sztuczny śnieg
  • lampę lawę
  • pastę dla słonia

Zgromadzeni na widowni rodzice oraz uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykle ciekawe eksperymenty. Wszyscy świetnie się bawili.

W pokazie brały udział: Martyna Ozga, Krystyna Wojciechowska, Maja Jakubowska, Martyna Głogowska, Hanna Kalita, Nikola Rożnawska, Karolina Adamczyk, Oliwia Barwińska, Martyna Boś, Hanna Brzezińska i Ewelina Michalak.

opr. Agnieszka Osowska