Wydarzenia w szkole

30 maja uczennice z klasy 7A, 6C i 8B uczestniczyły w spotkaniu z panią Ewą Nowak w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęcznej. Pani Ewa jest jedną z bardziej znanych współczesnych autorek książek dla dzieci i młodzieży, a jednocześnie cenioną felietonistką i autorką odpowiedzi na listy młodych ludzi zamieszczanych w poczytnych pismach młodzieżowych, takich jak „ Cogito”, „Victor Gimnazjalista” i „Victor Junior”. W pracy niewątpliwie pomaga jej wykształcenie, bowiem jako pedagog- terapeuta styka się na co dzień  z problemami młodych ludzi.

Podczas spotkania pani Ewa opowiadała o swoim dzieciństwie i młodości, które także przyczyniły się do ukształtowania szczególnej wrażliwości w postrzeganiu współczesnego świata i uniwersalnych wartości. Zebrani uczniowie, w tym nasze dziewczyny, z niezwykłym zainteresowaniem słuchali opowieści pani Ewy o życiu i twórczości. Mogli zadawać pytania odnoszące się do konkretnych tytułów książek. Mieli też możliwość uzyskania autografu autorki w ulubionej książce lub nabyć jedne z ostatnio wydanych tytułów. Spotkanie zakończyły wspólne fotografie i podziękowania, zarówno dla autorki jak i organizatorek spotkania, pań z Miejsko-Gminnej Biblioteki w Łęcznej.

W spotkaniu uczestniczyły: Emilia Batyra, Katarzyna Drozd,  Alicja Kotowicz, Wiktoria Karbowniczek, Wiktoria Skoczylas, Julia Książek, Aleksandra Zgierska, Julia Misztal.

Opr. K. Szymańska, G. Iwanek