Wydarzenia w szkole

Finał XX Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza odbył się 9 maja 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście:

• Pan Leszek Włodarski – Burmistrz Łęcznej,
  • Pan Krzysztof Matczuk Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęcznej,
  • Pani Wiesława Stec – Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej,
  • Pan podinsp. Mariusz Marzec – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej,
  • Pan Włodzimierz Bobowski Prezes ZO Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,
  • Pani Monika Krysa – członek ZO Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,
  • Pan Adolf Komosa – Członek Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,
  • Pan Lech Pocheć – Kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców „PIONIER” w Łęcznej,
  • Pani Anna Judin-Bojarczuk – Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Do turnieju przystąpiło 13 drużyn z 8 szkół powiatu łęczyńskiego. Skład imienny drużyn został wyłoniony w wyniku  szkolnych eliminacji.  W czasie imprezy uczniowie musieli się wykazać wiedzą teoretyczną dotyczącą znajomości  przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej, jazdą w miasteczku ruchu drogowego oraz jazdą rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Test został opracowany i przeprowadzony przez policję, zaś tor przeszkód przygotował pan Jacek Grzegorczyk. Koordynatorem turnieju był pan Witold Muszyński.

WYNIKI XX POWIATOWEGO TURNIEJU ROWEROWEGO

I KATEGORIA WIEKOWA (10 – 12 lat)

Drużynowo:

• I miejsce i puchar burmistrza – Szkoła Podstawowa w Ostrówku - drużyna w składzie: Jagoda Król, Dominika Caban, Erwin Dziurkiewicz, Szymon Zabłotny, a opiekunem była Pani Urszula Przystup.

• II miejsce – Szkoła Podstawowa w Milejowie
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w nr 4 w Łęcznej
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Ludwinie
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Piasecznie
  • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Nadrybiu

II KATEGORIA WIEKOWA (13 lat  i starsi)

Drużynowo:

• I miejsce i puchar burmistrza – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej - drużyna w składzie: Alicja Kotowicz, Mikołaj Jaszuk, Kacper Marcinek, a opiekunem był Pan Dariusz Korzeniewski.
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Puchaczowie
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Milejowie
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Piasecznie
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Ludwinie

Indywidualnie:

- w I kategorii wiekowej

I miejsce i puchar burmistrza - Dominika Caban z Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

- w II kategorii wiekowej

I miejsce i puchar burmistrza - Sebastian Jóźwik z Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Do finału wojewódzkiego XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zakwalifikowały się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej  oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

Komplet wyników Turnieju:

- I kategoria wiekowa

- II kategoria wiekowa

Organizator turnieju:

• Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej

Współorganizator turnieju:

• Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej

Sponsorzy nagród:

• Urząd Miasta w Łęcznej,
  • MK NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej,
  • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
  • Oddział Powiatowy ZNP w Łęcznej.

Opracował: Witold Muszyński

Więcej zdjęć...