Wydarzenia w szkole

12 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 
Naszą szkołę reprezentowała Kamila Bąk i Dominika Sikora, obie z klasy 3 A gimnazjum pod opieką przygotowującego ich do turnieju p. Zbigniewa Dyrki. Nasze uczennice uczestniczyły w zmaganiach grupy wiekowej klas 7, 8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum. 
W klasyfikacji końcowej Kamila zajęła 4 miejsce a Dominika 5 miejsce. 
Zachęcamy uczniów zainteresowanych tematyką ochrony przeciwpożarowej i zawodem strażaka do wzięcia udziału w turnieju w przyszłym roku.

opr. Zbigniew Dyrka