Wydarzenia w szkole

W naszej szkole  dnia 8 stycznia odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, częstego wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak nasi najmłodsi złożyli przyrzeczenie, zmagali się z różnorodnymi zadaniami  oraz odgadywali bajkowe zagadki sprawdzające znajomość bohaterów baśni i bajek. W świat bibliotecznego ładu i porządku wprowadziła ich Królowa Książek (Kaja Drożyńska) i Królewna Śnieżka (Lena Mazurek). Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając.
Uczniowie klas pierwszych po takim wprowadzeniu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Otrzymali karty biblioteczne uprawniające ich do samodzielnego wypożyczania. Na zakończenie spotkania bibliotekę odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im prezenty.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu ciekawych, niezapomnianych wrażeń oraz miło spędzonego czasu w trakcie czytania książek.


Opr. G. Iwanek, M. Olech