Wydarzenia w szkole

Już od wielu lat w naszej szkole organizowany jest Szkolny Dzień Profilaktyki. Projekt ten finansuje Urząd Miasta Łęczna, koordynują go nauczycielki: p. Beata Dec, p. Katarzyna Sierpińska i p. Edyta Gwarda.

8 stycznia swoją premierę miało przedstawienie: „Nie dopalaj się!”, w którym wystąpili uczniowie klasy III a: Kamila Bąk, Dominika Sikora, Emilia Sławińska, Zuzanna Kozera, Dawid Oleszek, Patryk Marcinek, Kamil Piątkowski, Bartłomiej Tomkiewicz oraz uczennica klasy VII c – Kornelia Bąk. Podobnie jak w ubiegłym roku grze aktorów towarzyszyły prezentacja multimedialna i film oraz elementy tańca. Spektakl dotykał niezwykle aktualnego problemu, jakim jest zażywanie dopalaczy.

3 stycznia rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Profilaktyczny, którego celem było promowanie wśród młodzieży zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia. Uczniowie mogli wykonać prezentację multimedialną, plakat oraz napisać utwór literacki na wybrany przez siebie temat dotyczący dopalaczy.

Prace zaskakiwały oryginalnym podejściem do tematu. Wyróżnieni zostali:

  • Angelika Oleszko, klasa III c
  • Krystyna Poźniakow, klasa III c
  • Aleksandra Sacawa, klasa VIII a
  • Magdalena Kotowska, klasa VIII a
  • Krzysztof Grabowski, klasa III a

Młodym aktorom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, jak również zaangażowania w podobne projekty.

Oprac.: Koordynatorzy projektu.