Wydarzenia w szkole

W dniach 6-8 listopada Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej była gospodarzem trzeciego międzynarodowego spotkania szkoleniowego kadry w ramach projektu Erasmus+ „Już dziś zaplanuj swój sukces”. Odwiedzili nas nauczyciele z partnerskich szkół z Chorwacji i Łotwy. Celem wizyty było zapoznanie ich z funkcjonowaniem doradztwa zawodowego w Polsce oraz w naszej szkole, a także obserwacja dobrych praktyk.

6 listopada delegacje ze szkół partnerskich z Chorwacji i z Łotwy zostały uroczyście przywitane przez dyrektora polskiej szkoły pana Sławomira Winiarskiego i panie wicedyrektor: Annę Górecką i Bożenę Grzesiuk oraz koordynatora projektu, panią Magdalenę Majewską-Chudzik. Potem goście zostali zaproszeni na spacer po szkole. W czasie zwiedzania szczególnie podobały im się sale służące do gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej. Zainteresowaniem cieszyły się również miasteczko ruchu drogowego i tablice dekoracyjne przedstawiające wszystkie aktywności, które były realizowane w czasie projektu. Kolejnym punktem wizyty były prezentacje dotyczące funkcjonowania doradztwa zawodowego w Polsce i w szkole goszczącej. Po obiedzie wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w lekcji podsumowującej cykl zajęć z doradztwa zawodowego przygotowanych i przeprowadzonej przez panią psycholog Katarzynę Sierpińską w klasie VIII a. Uczniowie zaprezentowali naszym gościom zdobytą wcześniej wiedzę w ciekawy i kreatywny sposób. Następnie nauczyciele zza granicy uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których mogli samodzielnie stworzyć figurki aniołów. Wieczorem zostali zaproszeni razem z dyrekcją na uroczystą kolację i mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw.

Drugiego dnia, nauczyciele z Polski, Łotwy i Chorwacji przedstawili wybrane scenariusze lekcji z zakresu doradztwa zawodowego realizowane w szkołach partnerskich. Następnie, pracując w międzynarodowych grupach, uczestnicy spotkania dokonali ich ewaluacji. Po naniesieniu niezbędnych poprawek uzgodnione zostało, że materiały te zostaną włączone do tworzonego w ramach projektu Programu Doradztwa Zawodowego. Potem nasi goście zwiedzili Muzeum Cebularza, w którym samodzielnie wykonali swoje własne cebularze.

Trzeciego dnia, wszyscy nauczyciele biorący udział w spotkaniu dokonali jego ewaluacji. Kolejnym punktem wizyty była wycieczka do pobliskiego uzdrowiska w Nałęczowie, gdzie po krótkim spacerze po parku goście mogli się zrelaksować w pijalni czekolady Wedel. Potem odwiedzili malowniczą miejscowość Kazimierz Dolny, która uważana jest za perłę renesansu nad Wisłą. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli zapoznać się z historią i tradycją kraju goszczącego. Spotkanie w Polsce było bardzo udane oraz pełne ciekawych i niezapomnianych atrakcji.

 

więcej zdjęć...