Wydarzenia w szkole

W ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” uczniowie klas  III dnia 25 października uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w urokliwym miejscu wśród rekonstrukcji dinozaurów i innych wymarłych już zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że to właśnie w Bałtowie znaleziono ślady największych gadów w dziejach Ziemi. Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie ulegliśmy iluzji spotkania z żywymi stworzeniami morskimi. Następnie w przepięknej scenerii kamieniołomu odwiedziliśmy miejsce magiczne łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym. W Sabatówce nie mogło zabraknąć czarownicy, która chętnie opowiadała ciekawe historie. Kolejną atrakcją była przejażdżka amerykańskim schoolbusem wśród zwierząt w Bałtowskim Zwierzyńcu. Uczestniczyliśmy również w lekcji historii. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o zamkach i rycerzach a także zwiedziliśmy polskie zamki w miniaturze. Pomimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana i śmiało możemy stwierdzić, że „Piękna Nasza Polska Cała”

Opracowała Justyna Roczon