Wydarzenia w szkole

Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków

Pasję czytania należy zaszczepiać i kształtować już od najmłodszych lat. Czytanie spełnia ważną rolę w życiu każdego z nas – pobudza i rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia,  ćwiczy także pamięć i koncentrację.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wysłuchały z wielką uwagą i skupieniem opowieści Renaty Piątkowskiej o bobrze Borysie i jego wielkim marzeniu, czytanej przez starsze koleżanki z klasy 7A: Julię Pieniak, Alę Kotowicz i Wiktorię Karbowniczek. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały drzewko czytelnicze  zachęcające do codziennego czytania oraz samodzielnie wypożyczyły pierwszą książkę w szkolnej bibliotece.

Opr. G. Iwanek i M. Olech