Wydarzenia w szkole

Klasy IIIB, IIIC i IIID przygotowały 7 czerwca kolejną akcję prozdrowotną pod hasłem „Pij H2O”. Dzieci samodzielnie wykonały  i zaprezentowały plakaty na Dzień Zdrowia z hasłami o wodzie. Przygotowały także informacje dotyczące wartości zdrowotnych wody i szkodliwości napojów słodzonych oraz analizowały etykiety na napojach. Dowiedziały się jakie napoje należy przynosić na drugie śniadanie. Czytały również wiersze o wodzie i hasła na temat zdrowych śniadań. Wspólne spotkanie klas nie obyło się bez degustacji pysznych soków i zdrowej, czystej wody. Najwięcej radości sprawiło uczniom demonstrowanie haseł i transparentów na terenie szkoły. Akcja bardzo się podobała i pozostawiła w świadomości dzieci wiele cennych informacji, które w przyszłości mogą mieć ogromne znaczenie dla ich zdrowia.

 Przygotowały: E. Żelechowska, M. Olech, B. Słomka