Wydarzenia w szkole

1 czerwca 2018r w Centrum Kultury w Łęcznej podczas uroczystego wręczenia nagrody „Odyńca Kultury” zostały wręczone również nagrody dla uczniów za działalność artystyczną. Najwyższe nagrody otrzymali nasi artyści: Dawid Macioszek i Michał Grabiec.

Dawid  to utalentowany muzyk-multiinstrumentalista. Ambitny młody artysta, który potrafi zmierzyć się zarówno z utworami muzyki klasycznej jak również chętnie sięga po repertuar propagujący muzykę ludową naszego regionu oraz współczesne utwory z gatunku muzyki pop. W jego repertuarze znajdują się także utwory patriotyczne, które chętnie wykonuje podczas ważnych uroczystości naszego miasta i środowiska. Dawid wiele nagród osiąga między innymi wspólnie z Zespołem Siedliszczanie, którego członkiem jest od kilku lat. Należy również do Rodzinnej Kapeli „Macioszki”, z którym często uświetnia uroczystości, imprezy i festyny. Dawid jest laureatem wielu nagród i wyróżnień nawet na szczeblu międzynarodowym.

Michał jest wokalistą o nieprzeciętnym głosie, który potrafi zmierzyć się z różnymi gatunkami muzyki wokalnej.  Pod okiem nauczycieli przygotowuje repertuar konkursowy, a także: występy w koncertach, uroczystościach szkolnych i środowiskowych naszego miasta. Michał jest uczniem szkoły muzycznej Yamaha w klasie śpiewu. W jego repertuarze znajdują się utwory patriotyczne, religijne, ludowe, młodzieżowe, które bardzo chętnie wykonuje podczas ważnych uroczystości szkolnych i środowiskowych. Michał ma wiele osiągnięć i sukcesów w dziedzinie muzyki wokalnej również na szczeblu ogólnopolskim

Dawid i Michał rozwijają swoje talenty muzyczne podczas dodatkowych zajęć pod kierunkiem nauczyciela muzyki pani Bożeny Kozyry. Od wielu lat uświetniają uroczystości, imprezy i koncerty szkolne. Aktywna działalność Dawida i Michała w dziedzinie muzyki, jest wspaniałym przykładem promocji wybitnych talentów muzycznych wśród naszej łęczyńskiej młodzieży. To nasi artyści bez, których trudno sobie wyobrazić muzyczne życie szkoły i środowiska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. Bożena Kozyra