Wydarzenia w szkole

12 czerwca 2018r. w Nadleśnictwie Krasnystaw , w pięknej scenerii leśnej odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego XXXI edycji konkursu „Mój las”.

Celem konkursu jest:

  • poszerzanie wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-leśnej,
  • promowanie walorów przyrodniczo-turystycznych polskich lasów,
  • podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Miło jest nam poinformować o wynikach konkursu.

Z naszej szkoły wśród 15 zgłoszonych prac nagrody i dyplomy otrzymali:

W kategorii I

  • Sebastian Domański IIIF- I miejsce
  • Alan Wroński IIIB-wyróżnienie
  • Agata Kosińska IIIE- wyróżnienie

W kategorii II

  • Matylda Wójcik VIA- II miejsce.

 

Praca Sebastiana Domańskiego brała udział w kat. I ogólnopolskiego konkursu w Warszawie, czyli podlegała ocenie razem z pracami nadesłanymi ze wszystkich okręgów LOP w Polsce, w tym z trzema pracami z okręgu lubelskiego. Komisja centralna po wnikliwej analizie przyznała Sebastianowi dyplom uznania.

Kolejnym punktem programu, po oficjalnych uroczystościach był smaczny, gorący poczęstunek, który przedłużył się ze względu na panującą niekorzystną aurę. Pomimo niespodziewanej zmiany pogody, biesiadowanie przy ognisku w licznym gronie, w otoczeniu leśnej flory okazało się niezwykle przyjemne. Natomiast życzliwa atmosfera stworzona przez organizatorów, laureatów i opiekunów, a także świeże, wilgotne powietrze i zapach mokrego lasu wpłynęły bardzo korzystnie na samopoczucie uczestników. Zadowoleni z wyników konkursu, obdarowani praktycznymi, wartościowymi prezentami oraz pamiątkami w postaci wspólnych fotografii wróciliśmy do Łęcznej.

Organizatorami konkursu jest Liga Ochrony Przyrody, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Dyrekcja Lasów Państwowych. Pragniemy serdecznie podziękować Nadleśnictwu Świdnik za wspaniałą organizację darmowego przejazdu uczniów na trasie Łęczna - Nadleśnictwo Krasnystaw.
Prace uczniów powstały pod kierunkiem nauczycieli: Renaty Panas, Beaty Słomki, Magdy Wójcik, Henryki Wrońskiej. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Oprac. opiekun szkolnego koła LOP- Henryka Wrońska