Wydarzenia w szkole

Kazimierz w dniu 5 czerwca  przywitał nas przepiękną pogodą, wprost wymarzoną na wycieczkę.

Nasze wielkie zwiedzanie zaczęło się od przejażdżki eko-busikiem, gdzie czas umilał audio przewodnik, który przybliżył nam historię miasteczka i zapoznał z wiążącymi się z nim legendami oraz anegdotami. Z zapałem szukaliśmy w wąwozie korzenia, w który według jednej z legend został zamieniony diabeł. W Kazimierzu widzieliśmy zabytkowe spichlerze, renesansowe kamieniczki,  kościół, ruiny zamku, basztę, Górę Trzech Krzyży. Niemałą radość sprawiła nam też możliwość  samodzielnego kupowania pamiątek.

Na bulwarze nadwiślańskim zjedliśmy smaczne lody, a następnie płynęliśmy statkiem i po obu stronach Wisły podziwialiśmy przepiękne widoki.
Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, bogatsi w wiedzę, no ... i opaleni.

 Opracowały: Wioletta Tchórzewska, Barbara Kasprzak