Wydarzenia w szkole

Siódmego czerwca br. odbyła się dwudniowa wycieczka do Lwowa, której celem – oprócz integracji młodzieży – było zwiedzanie zabytków tego miasta, miejsc pamięci narodowej oraz  poznanie tradycji i obyczajów panujących na Ukrainie. Opiekunami były: p. Monika Olszewska, p. Edyta Gwarda i p. Marta Klepka, a uczestnikami uczniowie klas: II a, II c, II b i III c.

Lwów to największe miasto zachodniej Ukrainy, a także główny ośrodek nauki i kultury polskiej. Mogliśmy przespacerować się Starówką oraz zwiedzić znajdujące się tam katedry. Przemierzyliśmy Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa, Wzgórza Wóleckie i Wysoki Zamek z Kopcem Unii. Mieliśmy także okazję obejrzeć stadion Arena Lwów. Atrakcją wyjazdu była niewątpliwie odprawa graniczna.

Plan wycieczki został zrealizowany  w całości, pogoda dopisała, humory również. Oby więcej takich wyjazdów…