R. szk. 2019/2020

„Można nie pomagać,
można znaleźć wiele racjonalnych argumentów
dla konkretnych przypadków,
aby nie pomagać.
Ale to nic nie zmieni.
Nadal będą głodni, chorzy,
cierpiący, potrzebujący.
Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności"

Fabian Kaltbach OFM

Nasza szkoła od początku swojego istnienia bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Sami szukamy tych, którym potrzebna jest pomoc. W tym roku przez trzy tygodnie zbieraliśmy słodycze, zabawki, książki oraz trwałą żywność. Szczególnie najmłodsze klasy chętnie dzieliły się swoimi skarbami, ale i starsi nie byli obojętni. Nie zabrakło nawet pięknych mebli, które postanowiła oddać jedna z uczennic klasy czwartej.

11 grudnia Samorząd Uczniowski udał się do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, nie zabrakło świątecznych pierniczków i herbaty z imbirem. Otrzymaliśmy podziękowanie i drobne prezenty. Następnego dnia przekazaliśmy na ręce pani Renaty Trąbki ze Stowarzyszenia Schody Życia dary, które zostaną dostarczone do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.  Nie zapomnieliśmy o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy - zebraliśmy wiele rzeczy, które na pewno ucieszą podopiecznych tej placówki.

W codziennej pogoni często zamykamy się na drugiego człowieka i proste przejawy życzliwości. Na szczęście nasz Patron czuwa i budzi w społeczności uczniowskiej pokłady dobra.

Opr. Opiekunowie SU