R. szk. 2018/2019
Miło nam poinformować, że nasza „czwórka” będzie uczestniczyć w V edycji programu „Mistrzowie Kodowania”. Jesteśmy jedną z 1646 szkół z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w tym projekcie. Jego celem jest nauka programowania w języku Scratch.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samsung Electronics Polska wraz z Partnerami: Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwem Gospodarki oraz Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Wspierają go także: Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, grupa Superbelfrzy RP, CoderDojo, Centrum Cyfrowe, Dobra Edukacja oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie programu Mistrzowie Kodowania.

5 powodów, by uczyć dzieci programowania - zobacz...

Zachęcamy też do obejrzenia wystąpienia Mitcha Resnicka na konferencji TED pt. "Nauczmy dzieciaki kodować".

Organizacja kursu w naszej szkole.

Program rozpocznie się 1 października 2017 r. i kończy się 30 kwietnia 2018 r.
Będzie w nim uczestniczyć 10 uczniów z klas IV.
Grupa weźmie udział w minimum 16 jednogodzinnych zajęciach lekcyjnych.
Zajęcia poprowadzi nauczyciel informatyki, p. Witold Muszyński.
Udział w kursie programowania jest bezpłatny.