R. szk. 2017/2018

W piękny majowy poranek, 8 maja 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Zamościa – miasta zwanego „perłą renesansu”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamojskiej starówki.

W piękny majowy poranek, 8 maja 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Zamościa – miasta zwanego „perłą renesansu”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamojskiej starówki poszerzając swoją wiedzę na temat  historii tego miasta.  Zachwyciliśmy się kolorowymi  kamienicami, zwracając uwagę na ich architekturę. Przemierzając ulice miasta widzieliśmy fragmenty muru obronnego, pomnik hetmana Jana Zamoyskiego i Kościół.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”, gdzie obejrzeliśmy  multimedialną projekcję na temat Zamościa i jego dziejów na przestrzeni lat oraz uczestniczyliśmy w lekcji  historii  orła białego.  Bardzo zainteresował nas  też pokaz starej broni, armat i elementów wyposażenia żołnierzy.

Pobyt w ZOO był kolejną ciekawą przygodą. Przemierzając alejki oglądaliśmy z bliska zwierzęta, o których trybie życia interesująco opowiadała pani przewodnik. Podziwialiśmy różne rodzaje małp, zebry, żyrafy i niedźwiedzie brunatne, które pięknie prezentowały się na wybiegu. W motylarni, gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe motyle uczestniczyliśmy w zajęciach na temat: koty w zamojskim ZOO, podczas których dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o przystosowaniu kotów do funkcjonowania w środowisku. Pani prowadząca zajęcia o kotach zachęciła nas również do udziału w konkursie plastycznym na temat tych zwierząt. Był to ostatni punkt wycieczki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Wycieczka była dla nas wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną lekcją historii i przyrody.

 Opr. Uczniowie kl. Id i Ie z wychowawczyniami: p. E. Polak i p. M. Hawrylak