R. szk. 2017/2018

W bieżącym roku szkolnym w świetlicy prowadzone są zajęcia taneczno - ruchowe przez panią Justynę Jasińską. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań dzieci.

Taniec grupowy jest jedną z ulubionych form relaksu dla dzieci. Eliminuje stres, poprawia pamięć, zwiększa energię oraz wspomaga pracę serca. Taniec daje radość i przyjemność ze wspólnego ruchu oraz sprzyja integracji grupy. Angażuje zmysł wzroku, dotyku, słuchu oraz ułatwia procesy adaptacyjne, kształtuje poczucie własnej wartości, pewności siebie i samodzielności. Wpływa na kształtowanie wrażliwości emocjonalnej, poczucia piękna i estetyki. Rozwija również zdolność ekspresji i improwizacji ruchowej, inwencję twórczą oraz kreatywność.

W bieżącym roku szkolnym w świetlicy prowadzone są zajęcia taneczno - ruchowe przez panią Justynę Jasińską. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań dzieci lubiących ruch połączony z dobrą zabawą. W zajęciach uczestniczą zarówno dziewczynki jak i chłopcy z klas I, II i III. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonują układy choreograficzne do takich utworów jak: „Chocolate choco choco”, „ Hokey Pokey”, „Cowboy Joe”. Nauka choreografii kończy się zawsze zabawami ruchowymi przy muzyce, takimi jak: „Figurki marmurki”, „Mały choreograf”, „Head, Shoulders, Knee and Toe”, „Chu chu ua”, „Kaczuszki”, „Tańczę jak …”. Do zajęć wykorzystuje się również pomoce: hula-hop, woreczki, piłki itp. Muzyka jak i zabawy taneczno-ruchowe dostosowane są do pór roku.