Nasza szkoła w dniu 14 marca 2018 roku podsumowała szkolny projekt profilaktyki. Imprezę rozpoczęło przedstawienie zachęcające uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia wolnego od używek.

Zaprezentowali je uczniowie z klasy II a i II b pod opieką p. Justyny Roczon, p. Agnieszki Dados i p. Renaty Panas. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Dyrekcja Szkoły, grupa młodzieży gimnazjalnej PaT wraz z opiekunem p. Aliną Knap oraz p. Katarzyna Szymańska, autorka bajki profilaktycznej pt. ,,MIT O PEWNYM KOCIE PACIE”, która opowiedziała o swojej twórczej pracy i odpowiadała na pytania dzieci. Wiele emocji towarzyszyło rozdaniu nagród. Aż 40 laureatów szkolnego konkursu plastycznego otrzymało nagrody i gratulacje z rąk dyrektora p. Sławomira Winiarskiego, wicedyrektor Bożeny Grzesiuk i wicedyrektor Anny Góreckiej. Ponadto, p. Katarzyna Szymańska wręczyła im książeczki z ilustracjami uczniów.

Publikacja i nagrody dla laureatów konkursu zostały sfinansowane przez Gminę Łęczna w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w roku 2017.

Nad działaniami szkolnego projektu profilaktyki czuwały p. Marzena Winiarska i p. Grażyna Iwanek

Oprac. Marzena Winiarska i Grażyna Iwanek