Dzień  30 maja 2018r. w naszej szkole - był dniem bardzo bogatym pod względem ciekawych imprez i wydarzeń. Związane to było ze zbiegiem ważnych dat: 1 czerwca- Dzień Dziecka, 5 czerwca- Światowy Dzień Ochrony Środowiska połączony z przypadającą w tym roku  90. rocznicą utworzenia  Ligi Ochrony Przyrody. Aby przybliżyć dzieciom i osobom dorosłym, jak ważne jest środowisko w naszym życiu,  co je niszczy i co mu zagraża,  uczniowie klasy IIIE oraz VIA i VIB zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pod hasłem „ Chrońmy przyrodę” autorstwa pani Renaty Panas. Społeczność szkolna mogła je obejrzeć w dwóch turach z podziałem na klasy I-III i IV-VI.

Podczas pierwszego pokazu gościliśmy przedstawicieli zarządu okręgu LOP w Lublinie - panią prezes Annę Mikołajko-Rozwałka i v-ce prezesa pana Wiesława Wiącka. Na wstępie pan dyrektor Sławomir Winiarski powitał wszystkich zgromadzonych  uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaprosił do obejrzenia i zapoznania się z prezentowaną problematyką ekologiczną. Po występie tanecznym baletu z Centrum Kultury w Łęcznej oraz prezentacji scenek przyrodniczo- ekologicznych, kolejna część spotkania obejmowała wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w szkolnym konkursie plastycznym „Jak chronimy przyrodę?”. Poprzedziła je krótka pogadanka przedstawiciela zarządu LOP Pana Wiesława Wiącka, który zachęcił do poznawania przyrody, jej obserwowania i szanowania. Zaproszony gość w swoim wystąpieniu nawiązał również do myśli profesora Władysława Szafera- naukowca, twórcy i organizatora ruchu ochrony przyrody w Polsce, autora hasła:  „Ochrona przyrody-ochroną człowieka”. Jednocześnie  pogratulował artystom wspaniałego występu, trafnego ukazania zagrożeń środowiska, a także złożył życzenia z okazji nadchodzącego Święta Dziecka.

W przedstawieniu wystąpili:

• Kuba Mitura
  • Oskar Osowski
  • Hubert Woś

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedstawienia a szczególnie  rodzicom  za przygotowanie strojów, rekwizytów i  wsparcie w trakcie występu.

Realizacja powyższego działania odbyła się w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Organizatorzy:

• Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody