Dnia 30 maja  2018r.  w ramach programu profilaktycznego został zorganizowany w naszej szkole „Dzień Sportu” dla uczniów z  klas I – III.

Celem imprezy było:

1. Propagowanie zdrowego trybu życia poprzez czynne uczestnictwo w różnych formach aktywności ruchowej.
  2. Wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania konkurencji sportowych.

Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Bożena Grzesiuk składając  dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie klasa IIIE uatrkcyjniła spotkanie „ muzyczną rozgrzewką”, a uczniowie przystąpili do rywalizacji międzyklasowych w pięciu  konkurencjach:

1. Bieg z łyżką i jajkiem.
  2. Rzut piłeczką do kosza.
  3. Skakanie na piłce
  4. Bieg w parach
  5. Prowadzenie piłki nogą

Jury w składzie: p. Magda Majewska, p. Halina Zagraba i p. Wioletta Wójtowicz wyłoniły zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.

Na zakończenie rozgrywek uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz słodycze. Impreza sprawiła uczniom wiele radości i satysfakcji.

Zespół ds. Promocji Zdrowia