Start

20 września 2019 roku klub sportowy Górnik Łęczna obchodził 40-lecie swojej działalności. 20 lat wcześniej,  we wrześniu 1998 roku ówczesne władze klubu zdecydowały o konieczności  utworzenia w SP nr 4 klas sportowych o profilu piłka nożna.

Decyzja o tym, że  ta łęczyńska placówka oświatowa, usytuowana na nowym, rozwijającym się osiedlu Bobrowniki jest dobrym miejscem do szkolenia młodego narybku piłkarskiego, była strzałem w dziesiątkę. W ten sposób GKS Górnik związał się z SP nr 4 Łęczna nierozerwalnym węzłem i ta współpraca, przy akceptacji organu prowadzącego,  trwa już ponad 20 lat.

Zajęcia z młodymi piłkarzami poprowadził mgr Jacek Fiedeń, absolwent AWF Biała Podlaska, trener II klasy piłki nożnej, zatrudniony wówczas na stanowisku trenera II zespołu seniorów Górnika Łęczna . Po latach  przystąpili do  współpracy inni nauczyciele  m.in. mgr  Dariusz Korzeniewski. Przez pierwszy rok zajęcia odbywały się na obiektach Górnika, ponieważ szkoła nie posiadała jeszcze potrzebnej infrastruktury (hala sportowa). Pierwsze klasy były wyłącznie męskie , dopiero od roku 2002  zaczęto tworzyć klasy koedukacyjne. Pierwszym rocznikiem byli chłopcy urodzeni  w roku 1988, a wśród nich jeden z większych talentów pobierających naukę w klasach sportowych  -  Kamil Oziemczuk - obecnie Hetman Zamość.

Chłopcy, a później również dziewczynki, reprezentując szkołę na zewnętrznych zawodach piłkarskich osiągnęli kilka znaczących sukcesów m.in.

  • vice-mistrzostwo Polski w turnieju Coca-Cola Cup w 2006 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • V miejsce w/w turnieju w 2005 roku w Krakowie,
  • dwa finały ogólnopolskie turnieju O Puchar Tymbarku, organizowane przez PZPN w Warszawie,
  • VIII miejsce w turnieju o Puchar Orlika w 2012 w Warszawie,
  • XI miejsce dziewcząt w w/w turnieju w 2013 roku w Warszawie,
  • jak również mistrzostwo województwa i pozycje medalowe w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w piłce nożnej organizowanych przez SZS.

Nie wszyscy  chłopcy, zaczynający swoją przygodę z piłką nożną w klasach sportowych, zostali  piłkarzami. Kilku jednak to się udało. Barwy drugoligowego Górnika reprezentuje choćby Patryk Rojek czy Tomek Tymosiak,   zaś następni, reprezentujący obecnie zespoły juniorskie, tacy jak Bartek Fiedeń, Paweł Perdun, wykazują potencjał, by pójść ścieżką wytyczoną przez  ich starszych kolegów.

Opr. Jacek Fiedeń

 


Wywiad z Patrykiem Rojkiem - bramkarzem Górnika Łęczna

Wywiad przeprowadzili uczniowie z klasy IVb pod kierunkiem Witolda Muszyńskiego.

Foto, video: Mikołaj Jaszuk i Kacper Marcinek z kl. VIII C

 

 


 

Więcej o sukcesach naszych sportowców na archiwalnej stronie szkoły

Link do strony...

 


Zdjęcia z meczów Górnika Łęczna w latach 2008 - 2019

w wykonaniu Witolda Muszyńskiego

 

 

 

OFFICE 365

ODKRYJ KSIĄŻKI

MEN

KURATORIUM

CLASSROOM

E-DZIENNIK

REALIZUJEMY PROGRAMY

Projekt Erasmus+
„Już dziś zaplanuj swój sukces”

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NASZE SUKCESY

Szkoła Promująca Zdrowie
Krajowy Certyfikat
Szkoła Odkrywców Talentów
Tytuł Ministerstwa Edukacji Narodowej.